Türkiye'nin Her Yerinden 444 3 869 Dünyanın Her Yerinden +90 850 650 11 11

info@rulomatik.com.tr

sıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Bayi adayına gönderilen yetkili Rulomatik bayilik dokümantasyonu sonrası, yetkili bayilik sözleşmesini imzalayacak kişinin kimlik suretinin ön tarafı (seri no,tc kimlik no bulunan kısım) bayi temsilcisine gönderilmesi gerekmektedir. Yapılan ön araştırma sonrası (maksimum 1 (bir) iş günü) Rulomatik yönetimi olumlu görüp onay verdiği takdirde, sözleşme için randevu oluşturulup sizi davet ediyoruz.

Yetkili Rulomatik bayilik anlaşması imzaladığınız şehirde 5 (beş) yıl süre ile bayi olacaksınız. Bayilik koşullarını sağladığınız sürece Rulomatik yönetimi onayı ile ek bir ücret ödemeden 5’inci yıldan sonra da yetkili bayiliğe devam edebilirsiniz.

Gelen bayilik taleplerini değerlendirme, analiz etme, tanıma vb. işlemler bayi temsilcisinin yetkisinde, karar verme Rulomatik yöneticilerindedir. Görüşmeler yapılması, dokümantasyonların gönderilmesi sonrası 3 (üç) iş günü içerisinde olumlu dönüş olmadığı ve bu süre içinde Rulomatik bayi temsilcisi ile sözlü görüşme yapılmadıysa, talep eden bir başka şahıs/firma talebi değerlendirmeye alınır.

Evet. Genel merkezin yazılı onayını almak suretiyle devir hakkı verilmektedir.

Talep edilen bölge için, yurt içi pazarına ait araştırma ve gözlemlerini value raporunda RULOMATİK firmasına sunan analiz uzmanları, bu rapora dayalı asgari adet makine ve ürün ile başlaması gerekmekte, başlangıçta yapacağı ödemenin sadece makine ve ürün alım ücreti olacağının bilmesi ve buna göre ne kadar ödeme yapması gerektiği bilgisini bayi temsilcisi ile görüşmesi gerekmektedir.

Hayır. Rulomatik firması bölge bayiliği için bir adet satış makinesi alamazsınız, belirlenen asgari adet makinayı almanız gerekmektedir.

2011 yılında başlamıştır, ulusal ve uluslar arası makine üretim patent haklarını almak için yetkili mercilere başvurulmuş, 2014 yılının sonunda patent haklarının gelmiş CNR Expo/İst. Bayim olur musun? Fuarına katılmış sonrasında 2015 yılı ikinci yarısından itibaren yetkili bayiliklerini vermeye başlamıştır.

Patent haklarının sahibi olduğumuz tek kullanımlık otomatik satış makinesi ve ürünlerine haber ve duyuru yapan web sitelerine müdahale edemiyoruz, bayilik hakkında en doğru bilgiyi Rulomatik firmasından alabilirsiniz.

Dünya geneli otomatik satış makinesi sektörü sadece ABD’de yıllık 50 milyar USD ciro sağlayan vending makineleri, Türkiye’de 2004 yılında YTL’nin çıkması ve düşük enflasyon rakamları, istikrarlı piyasa şartlarının oluşması ile vending (otomatik satış makinesi) sektörü yüksek kazançları beraberinde getirmiştir.

Potansiyonel pazarın büyüklüğü; İlk olarak yurt içi piyasası hedeflenmektedir. Demografik analizleri tamamlanmış olan projemizin yurt içi piyasasında 18 bin ve üzeri akaryakıt istasyonu bulunması, 20 bin aşkın ibadethane, cami bulunması, araç sayısı 22 milyon adeti aştığı ve her geçen gün sayıların arttığı kaçınılmazdır.

2 (iki) yıl makine garantisi, 10 (on) yıl yedek parça temin garantisi vardır.

Bayi temsilciniz ile görüşmeniz gerekmektedir, Sözleşmenin yapılacağı kişi/firma ise kimlik sureti ön yüz firma ise faaliyet belgesi gönderilmesi, RULOMATİK firması yönetimin onayından geçtiği takdir de Genel merkeze davet edilip sözleşme imzalanmaktadır.

Bu husus tamamen yetkili bayiliğinin inisiyatifine bırakılmıştır. RULOMATİK firması şart koşmaz.

Rulomatik firması, bayisine yapacağı en az yatırım ile başlaması seçeneğini sunmuştur. RULOMATİK firması bayisinden para kazanmaya odaklı değildi. Yetkili bayisi müşterisi değil, iş ortağıdır. Yetkili bayisi her otomatik satış makinesini bir iş yeri olarak görmesi, gerektiğinde (7/24 çalışan) talep ettiği bölgesi iyi tanıması üzerine asgari adet alımların üzerine çıkabilmektedir.

Rulomatik otomatik satış makinesi montaj ayağı 4 adet 12 mm çelik dübel ile matkap yardımıyla zemine sabitlenir ve elektrik bağlantısı yapılır, Yetkili bayisine Rulomatik otomatik satış makinesi gönderilmeden önce son kontrolleri yapılır, sadece elektrik bağlantısı yapılarak kullanıma hazır olacak şekilde gönderilir.

Hayır. Rulomatik firması ürettiği ve bünyesinde bulunan bütün ürünlerin yetki haklarını bayisine vermektedir.

Hayır. Rulomatik bayisi hangi çeşit makineden almak ister ise alabilir.

Bölgenizde şu an için otomatik satış makinesi bulunmadığı için gözlemleme yapmanızı öneririz, Örneğin; mikro fiber araç kurulama havlusu makinesi için bölgenizdeki akaryakıt istasyonlarında bulunan madeni para ile çalışan köpüklü yıkama makinesi, madeni para ile çalışan basınçlı su ile durulama makinesi ve madeni para ile çalışan oto süpürge makinelerinin günlük cirolarını öğrenebilir, gözlemleme yapabilir ayrıca istasyon yetkilisi ile bu madeni para ile çalışan makinelerin çalışma performanslarını dikkate alabilirsiniz.

Rulomatik bayisi olmanız için gerekli tüm evrakların listesi aşağıda belirtilmiştir:(herhangi tüzel kişilik yada şahıs firması olmayan bayi adayı sözleşmeye mütakiben 15 iş günü içerisinde işlemlerini halledip RULOMATİK yönetimine göndermesi kabul edilmektedir. İlk kez vergi mükellefi olacak bireyler için şahıs firması açmasını öneriyoruz, en önemli neden tüzel kişiliğe göre daha az tutara kurulabilmesi, gelir kurumlar vergisi daha düşük olmasıdır) • Başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası ile birlikte nüfus cüzdanı fotokopisi • İşyerinin vergi levhası veya işyeri çalışma ruhsatı fotokopisi • İkametgah • Tüzel kişilerden Ticaret Sicil Gazetesi kaydının fotokopisi ve imza sirküleri örneği

Tüm illerde yetkili bayilik başvuruları alınmaktadır. Bayilik başvurusu için şimdilik herhangi bir il kısıtlaması yoktur.

Konu ile ilgili Başvuru sonrası yetkililer sizinle irtibata geçerek talep ettiğiniz bölge ile ilgili bilgi paylaşımında bulunacaktır.

Rulomatik, ilke olarak bizimle çalışmak isteyen bayilerin maksimum karlılığını sağlayacak yöntemler ve projeler üretmeyi benimsemektedir. Bunun için bayilik başvurusu konusunda Türkiye içinde belirli bir şehir veya bölge sınırlaması getirmemektedir. Ancak bayi adayının öncelikli olarak bulunduğu ve tanıdığı bölgede hizmet vermesi, performans açısından tercih sebebidir.

Bayilik başvurusu ile ilgili bir kısıtlamamız yoktur. Bayilik ile ilgili sözleşmedeki şartların yerine getirilmesi halinde yetkili bayilik verilebilir.

Bayilik verme ve açtırma yetkisi sadece RULOMATİK firmasına aittir. Ancak RULOMATİK firmasının izni alınarak alt bayilik verilebilir. Fakat RULOMATİK firmasına karşı sorumluluk, her zaman alt bayinin bağlı olduğu yetkili bayi'dir.

Başvurabilirsiniz. Ancak başka bir alanda faaliyet gösteren Firmanızın RULOMATİK müşterilerine hizmet verebilmesi için RULOMATİK firması standartlarınca belirlenmiş özellikleri taşıması gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgi için 444 3 869 iletişim numaramızdan Bayi Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Genel Merkezin direk olarak satışı bulunmamaktadır. Yetkili Rulomatik bayiliği üzerinden yürümektedir. Bu yüzden Bayilik alan Firma/Şahıs bölgesini daha iyi tanıdığı şimdiye kadar Rulomatik tarafından verilen yetkili bayilerinin yaptığı satış çalışması aşağıda belirtilmiştir. • Tek kullanımlık Otomatik Satış Makinesi Tavsiye edilen satış fiyatı üzerinden benzinliğe, akaryakıt istasyonu satılır, Ürün tarafında yetkili Ruılomatik bayisi kendi kar marjını oluşturup ürün maliyet fiyatı üzerine koyarak toptan satışını yapar. • Otomatik Satış Makinesi konuşlandırılacağı benzinlik yer sahibi ile aylık kira üzerinden anlaşılır. Rulomatik bayisi aylık yer işgaliye kirası öder. Bütün gelir yetkili bayisine ait olur. • Otomatik Satış Makinesi konuşlandırılacağı yer seçilir, kurulumu yapılır, yer sahibine ürün başına ürün kar marjı verilir, satış makinesinin anahtarları teslim edilir, ürün tedariki haftalık veya aylık olarak Rulomatik bayisi yapar.

Hayır. Bayilerimizin, yetkili bayi oldukları her bir şehir için satış kotası, ürün alma kotası bulunmamaktadır.

Rulomatik, bayi adayına, bayiliğe kabulde vereceği başlangıç eğitimlerinin yanı sıra yeni çıkan ürün veya hizmetler için de bilgilendirme eğitimleri vermektedir.

Bayi, kurumsal kimlik ve kültür bağlamında marka imajı açısından, RULOMATİK’in hazırladığı her türlü reklam amaçlı tanıtım materyalleri ve numune ürünlerden, bedeli karşılığında dilediği miktarda temin edebilmektedir.

Rulomatik firmasının bünyesinde mobil teknik servis bulunmaktadır. Ayrıca, satış makinelerimizin üretimi stand-alone olarak üretildiği için bayimize anlık müdahale ile ilgili kusursuz hizmet sağlamaktayız.

Ürünlerimizde %8 (K.D.V. dahil verilir) , Tek kullanımlık otomatik satış makinelerimiz % 18 K.D.V.’dir.

Müsait olduğunuz zaman diliminizi bayi temsilcinize bildirmeniz sonrası gelebilirsiniz.